Podkarpackie bliźnięta

W ponad 30-letniej pracy w terenie miałem szczęście i przyjemność w dniu wczorajszym opisywać po raz czwarty bliźnięta. Narodziny w pełni rozwiniętych źrebiąt miały miejsce w dniu 12 kwietnia br. w powiecie jarosławskim. „Sprawczynią” tego niecodziennego wydarzenia okazała się 15- letnia klacz MAGA rasy zimnokrwistej. Był to jej piąty poród. Ojcem pary źrebiąt klaczki i ogierka jest ogier QUERNUS rasy arden polski. Jak powiedział właściciel, klacz wyźrebiła się kilka dni po terminie bez żadnej pomocy z zewnątrz w przeciągu dosłownie kilkunastu minut. Co ciekawe obecna  kondycja klaczy i wygląd źrebiąt jest efektem wychowu i żywienia wyłącznie pastwiskowego.

Marek Gibała
Dyrektor OZHK Rzeszów

Informacja!

OZHK w Rzeszowie informuje, że w związku z rozprzestrzeniającą się nadal epidemią koronawirusa i rosnącym ryzykiem zakażenia w trosce o zdrowie Państwa i pracowników naszego związku, prosimy ograniczyć do minimum przyjazdy i wizyty w biurze OZHK w Rzeszowie.

 

Wszelkie sprawy nie wymagające bezpośredniej obecności zainteresowanej osoby w biurze np. zakup koni i przerejestrowanie paszportów, proszę przesyłać pocztą. Pozostałe sprawy jak zgłaszanie koni do opisów proszę dokonywać pocztą lub drogą elektroniczną na maila: ozhkrzeszow@poczta.onet.pl lub mgibala63@onet.pl.

 

W sprawach szczególnie pilnych hodowcy i zainteresowane osoby przyjmowane będą w biurze związku wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. W innych sprawach prosimy o kontakt na nr. 17 852 74 94 lub 608 290 712